0. Uvod

Zelo zanimiv krog. Samo Mariboru kot domačinu je uspelo zmagati. Prepričljiva je bila Olimpija v Sežani, Celjani, kot aktualni državni prvaki pa tonejo vse globlje. Tokrat jih je zasluženo premagala Gorica. Aluminiju se je končno sestavilo in iz Ljubljane so odšle tri točke. Mura je dolgo zdržala z igralcem manj in uspela v Domžalah iztržiti točko. Še en krog, potem pa kar dolg odmor zaradi aktivnosti članske reprezentance in  EURA U21, na katerem kot domačin nastopa tudi reprezentanca Slovenije.

1. Ocena posameznih tekem
  • Bravo : Aluminij 0 : 1 (0:1)

Aluminiju se je tokrat izšlo. Bravo brez Nukića in še nekaj odsotnih igralcev, v tej tekmi ni bil tisti prepričljivi in konkretni Bravo. Gostje so zdržali vse nalete domačih. Po podaji iz kota pa je bil v 35.minuti dosežen odločilni gol. Kako dolgo in kako težko so čakali na takšno zmago, se je lepo videlo v zadnji minuti regularnega dela tekme. Trener Drobne je najprej pokazal proti igralcem, da nadaljujejo mirno, hkrati pa tudi zažugal, kar naj bi bilo opozorilo za popolno koncentracijo in odgovornost vsakega igralca. Bravo je imel možnosti za izenačenje, vendar žoga ni hotela v gol. Na težki podlagi je bilo pravega nogometa manj, zato pa maksimalen pristop. V polni meri se je obrestoval Aluminiju. Zasluženo.

• Domžale : Mura 1 : 1 (0:1)

Zelo dinamična tekma. Preračunljiva s strani Mure, proti še vedno razigranim Domžalčanom. Toda že pred koncem prvega polčasa je naivni Pucko storil veliko napako in prejel drugi rumeni karton, kar je pomenilo tudi izključitev. Mura je bila v nadaljevanju povsem v podrejenem položaju. Sledil je napad za napadom domačih. Prednjačil je ponovno Ibričić, ki je tudi najzaslužnejši za izenačujoči gol.

Pri Muri pa ni mogoče izpustiti Karničnika, ki je garal 90 minut po celem igrišču ter vratarja Obradovića z nekaj odličnimi obrambami. Preprečil je zmago Domžalam. Verjetno trener Mure Šimundža ne more biti povsem zadovoljen z učinkom nekaterih igralcev, saj so premalo in konkretno pomagali v fazi branjenja.

Je pa osvojena točka velik motiv za tekmo z Mariborom v naslednjem krogu v Murski Soboti.

• Tabor : Olimpija 0 : 3 (0:1)

Verjetno ne more biti navijaško, če direktno zapišem, da je Olimpija v Sežani dokazala zakaj je vodilna na lestvici. Kljub zelo aktivnim domačinom so zanesljivo obvladovali situacijo in v pravem trenutku dosegali gole ter na koncu visoko zmagali. Pri tem je pomembno tudi to, da ponovno niso prejeli gola. Ne glede na skupno slabšo učinkovitost (število doseženih golov), pa zaradi zanesljive obrambne igre (ne samo v ožji obrambni coni) pa imajo po tem krogu samo še dva gola razlike med doseženimi in prejetimi goli. Karkoli se zgodi v nadaljevanju prvenstva, v tem trenutku ni mogoče mimo dejstva, da Olimpija igra najbolj organizirano in zanesljivo. V reprezentančni pavzi pa bodo nekateri igralci še bolj izboljšali svoje fizično pripravljenost. To bo odločilno v nadaljevanju prvenstva in v sami končnici državnega prvenstva.

• Celje : Gorica 0 : 1 (0:1)

Celjani so še enkrat razočarali in nadaljujejo z zelo črno serijo. S tem porazom proti zadnji Gorici so tik pred borbo za deveto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi. Aluminij zaostaja samo še za dve točki. Gorica je zasluženo zmagala. Povedli so z golom, ki je tipičen za goste. Globinska podaja, nepravilno postavljena in prepočasna obramba , kar je Matija Kavčič izkoristil in dosegel zelo pomemben gol. Goričani bi (morali) vodstvo še povečati in zato je bila  do zadnje minute tekma negotova. Celjani so namreč tudi prišli do priložnosti.

Pozitiven rezultat Gorice pa ne bo pomenil nič, če ne zmagajo v prvi naslednji domači tekmi in pripravijo še kakšno presenečenje. Zaostanek za predzadnjim mestom je še velik.

• Maribor : Koper 4 : 2 (1:1)

Ni  veliko manjkalo in tudi zadnja tekma tega kroga bi se lahko končala podobno, kot ostale z vodstvom gostov z 1:0. Za izenačenje Maribora je poskrbel Tavares z natančnim volej udarcem, potem ko mu je Uskoković (krivec za dosojeno 11-metrovko) natančno podal z glavo. Izenačenje Maribora je bilo tako, ali tako pričakovati. Po vodstvu Kopra so močno pritisnili. Zaradi nepotrebne  nervoze in prepiranju s sodnikom, so bili nezbrani in neučinkoviti, Koper pa tega stanja ni znal izkoristiti. V nadaljevanju so zadeve prišle na svoje mesto. Najprej je Pihler povedel domače v vodstvo s strelom z glavo. Lepo mu je podal Tavares. Samo štiri minute kasneje je  Maribor izvajal kot. Žoga je nesrečno zadela Žužka v hrbet in se znašla v mreži. To je bil že njegov tretji avtogol. Šele po tem golu je Koper pokazal nekoliko več pripravljenosti za bolj odprto igro. Uspelo mu je tudi znižati. Nato pa je sledila lepa akcija Maribora, žoga je bila z desne strani podana na drugo stran osamljenemu Mlakarju, ki je naredil še nekaj korakov in z odličnim udarcem s sprednjim notranjim delom stopala poslal žogo v daljši levi vratarjev kot. To je bil popoln in najlepši zaključek te tekme, čeprav ne gre zanemariti tudi nekaj drugih akcij, predvsem pa izpostaviti, da so bili vsi goli razen zadnjega doseženi iz standardnih situacij.

Zaključek

Naslednji krog, krog pred reprezentančnimi akcijami bo nepopoln. Olimpija in Bravo bosta mestni derbi igrala šele v mesecu aprilu. To daje določeno priložnost Mariboru, da se začasno vrne na vodilno pozicijo. Čaka pa ga seveda težko delo v Murski Soboti. Mura bo storila vse, da se Mariboru povsem približa. Lomilo se bo tudi na vseh ostalih tekmah. Pričakovati je, da ne bo kalkulacij pri nobenem moštvu. Točke so potrebne vsem, za vrh, za evropska tekmovanja in za obstanek v ligi.

Na koncu pa še to. Vmes med našimi tekmami, smo bili v sredo zvečer priče spet nogometni poeziji v režiji Barcelone.  To je bil res nogomet z drugega planeta z vseh vidikov. Kakšna razlika v hitrosti igre in natančnosti podaj. Škoda Barcelone, tudi Messijeve zastreljane 11-metrovke. Vendar pa je PSG vse rešil že v prvi tekmi v Barceloni.