0. Uvod

Začelo se je z derbijem med Muro in Celjem. Pomembna tekma za obe moštvi. Suvereno, v vseh elementih nogometne igre je tokrat prevladovala Mura in zasluženo zmagala. Vse sredine tekme so imele prav tako poseben pomen. Najprej dve zapored poraženi moštvi Aluminij in Tabor, zatem  pomemben obračun med odpisanim Rudarjem ter Domžalami, ki so bile pred tem krogu na mestu, ki vodi v kvalifikacije , za sredin zaključek pa še ljubljanski derbi. 28.krog je bil zaključen v Kranju. Triglavu je vsaka točka pomembna, Maribor pa je prispel z željo za nadaljevanje pozitivnega niza.

Razplet tega kroga je bil/in ni bil povsem v skladu s pričakovanji klubskih vodstev. Več pa v nadaljevanju.

1. Mura : Celje 3 : 1 (2:1)

Mura je povsem nadigrala Celjane in jim preprečila vsaj začasno uvrstitev na 1.mesto. Težko je oceniti kaj bi se zgodilo, če bi Lotrič takoj na začetku povedel Celjane v vodstvo. Dogajanja na igrišču celih 90 minut, dajejo samo en odgovor. Mura je bila tokrat premočna, kljub temu, da je trener Šimundža kar precej spremenil začetno postavo. Hitro so Muraši povedli, ob neodločni obrambi Celjanov, dokaj hitro pa je prišlo tudi do izenačenja, tudi po določeni neodločnosti v obrambi Mure. Še pred polčasom so Muraši izvedli hiter protinapada preko Mandića. Ta je pretekel branilca, prišel poldesno sam pred gol in nesebično podal Žižku, ki je zadel s strelom pod prečko. Drugi polčas je Mura vodstvo hitro povečala  iz 11-metrovke. Dosojena je bila še ena 11-metrovka za Muro, ki pa jo je Šušnjara zastreljal.  Obstajala je možnost, da bi se Celjani opomogli. Ni se zgodilo. Mura ni popustila in je brez posebnih naporov zadržala vodstvo z dvema goloma razlike ter s tem ohranila svojo neporaženost in se vse bolj približuje samemu vrhu.

1. Aluminij : CB Tabor 0 :2 (0:0)

Aluminij je daleč od nekdanje forme in si iz tekme v tekmo zapravlja ugled, ki si ga je težko priboril. Kar težko je že gledati njihove tekme. Privoščijo si tako hude napake, ki že več  ne sodijo v ta rang tekmovanja. Niso  presenetljive že dokaj pogoste izjave trenerja Gruborja o napakah, ki sodijo na najnižji (otroški) nivo.

To seveda ne zmanjšuje vrednosti zmage gostov. Na najboljši možni način so vzeli tisto kar so jim domači ponujali v več primerih. Za goste ta zmaga veliko pomeni. Prekinili so črn niz, v pravem trenutku in si spet nekoliko utrdili  položaj na lestvici.

1. Rudar : Domžale 1 : 3 (0:2)

Domžale so potrebovale vse tri točke in so jih na koncu tudi dobile. Začetek tekme pa bi bil lahko spet usoden. Domači so zapravili lepo priložnost. Kmalu pa so se »revanširali«, saj so lepo spustili žogo, ki jo je Fink z lobom poslal preko vratarja Radana. Ta praviloma še ne bi smel zapustiti gola, saj so bili v igri še njegovi obrambni igralci. Prav njegovo iztekanje in slaba intervencija obrambnega igralca, je omogočilo gostom vodstvo. Gostje so potem prevladovali v igri in prišli do visokega vodstva s 3:0. Toda dve napaki, tokrat vratarja Mulalića, sta Velenjčane vrnili v igro. Domači so imeli možnost, da v sodnikovem podaljšku celo izenačijo, vendar je šla žoga mimo gola.

Pomembna zmaga, pod vodstvom novega trenerja Djuranoviča. Ki pa bo potrebna potrditve. Domžale potrebujejo serijo za mirno nadaljevanje prvenstva, ki bo mogoča le z zmanjševanjem napak v igri, ki so običajno kaznovane.

1. Olimpija : Bravo 0 : 5 (0:4)

Tudi takšni rezultati so možni. Toda, ali je res mogoče, da vodilno moštvo na tako lahek način katastrofalno izgubi na svojem igrišču. Ni pomembna res prepričljiva, predvsem pa organizirana igra Brava, ki si zasluži vse čestitke. Bolj pomembno je, kako si lahko Olimpija privošči, dva zaporedna poraza na svojem igrišču. Če igrajo na karto bolj zanimivega nadaljevanja prvenstva, je bil »cilj« dosežen. Težko verjeti. Tudi stalni pretresi, ki so prisotni v Olimpiji, ne smejo v nobenem trenutku, pri pravih profesionalcih povzročiti toliko slabosti in pravo katastrofo. Skoraj ni bilo verjeti (in videti), da Olimpija prejme tri zadetke znotraj sedmih minut (ali 4 gole znotraj dvanajstih minut), kar je pomenilo vodstvo gostov s štirimi goli razlike.

Seveda pa je bilo nasprotno z užitkom gledati uspešno zaključene hitre napade gostov, kjer obrambnim igralcem ni uspelo nič preprečiti. Bravo je zanesljivo obvladoval stanje na igrišču in s petim golom tik pred koncem tekme, dokončno in popolnoma dotolkel  Olimpijo. Posebno je bodlo v oči, da so bili njihovi napadalci, predvsem Matko in Baturina, enostavno prehitri za obrambo Olimpijo, v celoti pa moštvo Olimpije prepočasno v vseh linijah, da bi lahko preprečili ta potop. Olimpija seveda še ostaja na prvem mestu, zato sta oba poraza lahko predvsem velik opomin vsem igralcem, ki so bili na igrišču.

1.5. Triglav : Maribor 0 :0 (0:0)

Prvi polčas ni prinesel kaj posebnega, razen priložnosti Zahoviča, ki se je sam znašel pred golom Triglava, vendar pa je vratar Arko odlično posredoval. Tik pred zaključkom prvega polčasa pa bi Reno Wilmots moral zadeti in Triglav, ki je imel rahlo pobudo tudi pripeljati v vodstvo. Mariborčani so sicer veliko kombinirali, vendar pa je vse skupaj bilo preveč »peš«, s številnimi podajami nazaj. Drugi polčas se je začel za Triglav uspešno. Prišli so v vodstvo, največ po napaki vratarja Pirića, saj bi to žogo moral na lahek način prestreči. Šel pa je povsem v prazno in Arh-Česen je iz težkega položaja zadel. Omeniti pa je treba, da je malo pred tem odlično streljal Klinar in stativa je preprečila morda tudi vodstvo Maribora. Maribor je moral nekaj ukreniti in menjave so mu ponovno prinesle preobrat. Dervišević je 12 minut pred koncem zadel gol neposredno iz kota, nato pa je Triglav dopustil še dva protinapada, za končno zmago Maribora s 3:1. Težko je modrovati, koliko se je bil sposoben Triglav bolj zapreti in zadržati vsaj neodločen rezultat, kajti vsaka točka v tem trenutku veliko pomeni.

Zaključek.

Ta krog je imel na sporedu en medsebojni dvoboj dveh moštev iz zgornjega dela lestvice, tri dvoboje moštev iz zgornjega dela lestvice s tremi moštvi iz spodnjega dela lestvice ter en dvoboj moštev iz spodnjega dela lestvice. Zanimivo je, da so bili tokrat v teh dvobojih veliko močnejši t.i. slabši (spodnji del lestvice), kajti Bravo in Tabor sta skupaj dosegla sedem golov (na gostovanju), prejela pa nobenega. Čast moštev zgornjega dela lestvice je rešil Maribor, z zmago v Kranju, ki pa ni bila prepričljiva.

V Velenju so v dvoboju zadnjeuvrščenih moštev zmagali Domžalčani in prepustili nehvaležno 9.mesto Triglavu.

Zanimivo bo tudi v 29. krogu. Prestižna tekma bo v soboto,  v Ljubljani med Bravom in Muro. Gre za dve moštvi, ki ne poznata porazov, v nadaljevanju prvenstva. Večerna tekma med Celje in CB Tabor, pa bo dala odgovor, ali so Celjani imeli v Murski Soboti izrazito slab dan.  V nedeljo bosta v ospredju dve tekmi  in sicer med Triglavom in Aluminijem, ki v nadaljevanju prvenstva še ni osvojil nobene točke ter med Domžalami in Olimpijo. V Domžalah gre za lokalni derbi in tekmo v kateri bosta obe moštvi poskušali osvojiti vse tri točke.  Nedeljski večer bo zaključen s tekmo med Mariborom in Rudarjem iz Velenja. Maribor si zagotovo ne bo privoščil nobenega spodrsljaja. Ob ugodnem razpletu v Domžalah, se lahko zavihti na prvo mesto.

Nič pa ni mogoče povsem zanesljivo zapisati. Žoga je še vedno okrogla in občasno prihaja tudi do kakšnih okroglih rezultatov. Veliko tudi zaradi grobih napak, ki so včasih kar malo nerazumljive. Ker pa so prisotne tudi na tekmah velikih, za nas neprimerljivih moštev, je razplet prvenstva še toliko bolj zanimiv. Prednost je potrebno absolutno dati lepim akcijam in golom. V 28.krogu so bili zagotovo doseženi goli Brava proti Olimpiji.