0. Uvod

Vse bolj zanimivo postaja na nogometni sceni. Res, da še vedno manjkajo gledalci, toda počasi se odpira tudi v tem segmentu. Tokrat sem imel zahvaljujoč pozornosti NK Triglav možnost ogleda njihove tekme v živo. Vabilu se nisem mogel upreti. Pričakoval pa sem povsem drugačen rezultat, kot je bil na koncu.

Razpleti tekem so bili v določeni meri tudi proti pričakovanjem trenerjev, igralcev in tudi vodstev posameznih klubov.

V ospredje je skočil NK Bravo. Tudi Mura je sklonjenih glav zapuščala Ljubljano in s tem porazom precej zmanjšala možnosti za še boljšo uvrstitev. Po osvojenem pokalu in s tem zagotovljenem napredovanju v evropska tekmovanja, pa bodo skoraj zanesljivo iskali samo še boljšo pozicijo, kot je trenutno 5.mesto.

V spodnjem delu lestvice poleg Rudarja trenutno slabo kaže Triglavu, vendar pa bo prav tekma v Velenju, v naslednjem krogu, že dala določene odgovore.

V nadaljevanju pa nekoliko več o posameznih tekmah.

1. Bravo : Mura 1 : 0 (0:0)

To je bilo srečanje dveh zelo uspešnih moštev v spomladanskem delu prvenstva. Mura je imela prvi polčas pobudo, tudi precej kotov, vendar pa zadeli niso. V drugem polčasu se je tehtnica nagnila na stran Brava. Tudi dokaj hitro so zadeli, imeli priložnost za povišanje rezultata. Mura je poskušala ostati neporažena, saj sta vstopila tako Maroša, kot Šušnjara, vendar do spremembe ni prišlo in Bravo ostaja še naprej neporažen, s točkovno zalogo, ki mu ob normalnem nadaljevanju prvenstva omogoča mirno nadaljevanje prvenstva in zanesljiv obstanek v ligi. Trenutno so bližje moštvom v zgornjem delu lestvice, kot pa naslednjemu najbolj ogroženemu moštvu – kandidatu za kvalifikacije, za obstanek. Z zrelimi predstavami v vseh pogledih postajajo vse bolj zanimivo moštvo.

1. Celje : CB Tabor 1 : 1 (0:0)

Očitno so Celjani v manjši krizi. Tokrat so rešili točko v drugi polovici drugega polčasa. Tabor seje očitno stabiliziral in osvojil pomembno točko proti nespornemu favoritu. Celjani so v zadnjih dveh tekmah osvojili samo točko, kar je pomenilo tudi padec na lestvici. Razlika do 1.mesta je spet večja (4 točke). Seveda pa  realno gledano točkovni zalogaj Celjanov predstavlja presežek. Zanimivo je, da podobno kot Vukušić v Olimpiji, nikakor ne more zadeti tudi Vizinger. Morda je tudi v tem mogoče iskati vzroke za nekoliko slabše rezultate. Tabor je v tej tekmi pokazal veliko želje in naporov za pozitiven rezultat, kar jim je tudi zasluženo uspelo.

1. Triglav : Aluminij 1 : 4 (0:1)

Domači so v tej tekmi pričakovali povsem nasproten izid. Verjetno ne tako visoko zmago, kot je pripadla v tej tekmi Aluminiju. Zadoščal bi že 1 gol v nasprotnikovi mreži in seveda nedotaknjena domača mreža. Obe moštvi sta začeli previdno. Aluminij verjetno zaradi serije porazov v prvenstvu in tudi pokalu, domači pa zaradi nujnosti izboljšati položaj na lestvici. Uspelo pa je najprej gostom. Čermak (po mojem mnenju je odigral najboljšo tekmo za Aluminij), je odlično podal v prazen prostor, na domači desni strani in Bosilj se je znašel sam pred golom ter rutinirano zadel. Domačim ni nič uspevalo. Vse je bilo prepočasi, ko pa so se začele pojavljati nerazumljive napake, so gostje (Živković), znali to kaznovati in na koncu visoko zmagati. Resnično je bilo kar težko (v živo) spremljati reakcije v obrambi (tokrat Milanović), pa tudi drugi v bližini so samo gledali., Živković pa je zabijal. Nobene spremembe niso prinesle tudi menjave igralcev. Tokrat se Triglavu ni nič izšlo. 11-metrovka in znižanje na 1:2, je sicer vlivalo kanček upanja. Potrebno je bilo priznati premoč gostov, ki so vsako podarjeno napako spremenili v gol.

1. Domžale : Olimpija 0 : 1 (0:0)

Olimpijo je vodil novi trener, domači pa so imeli željo, da po zmagi v Velenju nadaljujejo pozitiven trend. Kljub iniciativi Olimpije se ni zgodilo nič posebnega in vse je kazalo na neodločen rezultat. Tako pa ni razmišljal Kadrič, ki je vstopil v igro zadnjo minuto in že v naslednji minuti, na njegov način dosegel zmagoviti zadetek. O Kadriću je potrebno zapisati, da je zagotovo eden tistih igralcev, ki bi si zaslužil več priložnosti. Je mlad in že kar nekaj časa na sceni. Toda ta scena je bila zanj bolj negativna, kot pozitivna, saj je dobival zelo malo priložnosti. Ne poznam nobenega ozadja. Morda tudi slabo trenira, ali… Vendar njegove sposobnosti so takšne, da bi lahko imeli z njim več potrpljenja in mu zaupali več minut.

Za Domžale in trenerja Djuranoviča bodo sledila še težka srečanja. Več kot očitno pa je, da se bo moral Vujadinović malo umiriti, saj je v kratkem obdobju že drugič zapored moral zapustiti igrišče.

1. Maribor : Rudar 3 : 0 (1:0)

V Mariboru zadovoljstva ne manjka. Pridno nabirajo točke, povsem so se približali Olimpiji in spet so v direktnem izzivu ter borbi za naslov državnega prvaka. Niso sicer prepričljivi. Tudi tokrat so se jim Velenjčani dobro upirali in ni veliko manjkalo, da bi prišli tudi do vodstva. Slabost Velenjčanov v tem prvenstvu je, da prav v času enakovrednega položaja na igrišču prejmejo gol. Ta za njih običajno že pomeni poraz. Do zmage pa se ne morejo dokopati. Potrebno pa je spoštovati njihovo voljo in zagnanost. Ta jim bo prišla zelo prav v drugoligaški konkurenci, še posebej, če bodo imeli cilj takojšnjega povratka v 1.ligo.

Nesrečno so prejeli tudi drugi gol, tretji gol pa je bil samo še dodatek k zanesljivi zmagi Maribora.

Zaključek

Poleg derbija med Olimpijo in Mariborom bodo zanimive tudi ostale tekme. Najpomembnejša bo v prva, v Velenju kjer Triglav praktično mora zmagati. V Sežani se bosta srečala oba novinca v ligi. Domači potrebujejo točke bolj, kot gostje. Ti pa verjetno želijo ostati še naprej neporaženi. Zanimivo bo tudi v Kidričevem in Murski Soboti. Vsi potrebujejo točke. Za nekatera moštva bo ta krog pravo dokazovanje stabilnosti, ali pa tudi nadaljevanja krize.