Ä?eprav je že minilo nekaj časa od izjemne predstave Barcelone v prvenstveni tekmi z največjim konkurentom Realom iz Madrida, ni odveč poseči nekoliko nazaj in pogled usmeriti v nekatere značilnosti te tekme. Srečala sta se namreč tudi dva trenerja, ki sta bila nasprotnika že letos v polfinalu Lige prvakov. Takrat je “zmagal” Mourinho, sedanji trener Reala, proti Guardioli, takratnemu in sedanjemu trenerju Barcelone.

Pa še nekaj je pomembno v povezavi z naslovom. Nogometna poezija je bila tokrat prezentirana samo s strani Barcelone. Mnogi so čakali na potrditev te predstave. Ta se je pojavila dokaj hitro. Mestni rival Espanyol je namreč na podlagi preteklih tekem dokaj suvereno napovedoval, da velika Barcelona ne glede na predstavo z Realom in vrsto drugih odličnih predstav, proti njim ne bo imela možnosti.

Zgodilo se je nasprotno. Tudi Espanyol je prejel 5 golov in to celo na svojem igrišču (lahko bi jih bilo še več), res pa je, da mu je 1 x uspelo zatresti mrežo Barcelone.

Omeniti je potrebno tudi oceno o taktični zgrešenosti Barcelone (trenerja Guardiole)  na tekmi z Interjem (Mourinho), ki je bila objavljena na tej spletni strani in dejstvu, da je tokrat bil velika žrtev (gre zagotovo za izjemno prestižno tekmo Španskega prvenstva) trener Mourinho. Ta je z nekaterimi izjavami po  končani tekmi nerazumljivo (za trenerja takšnega kova) izjavil, da ni izgubil on. Res ni izgubil on, toda izgubila je ekipa, ki jo vodi on. To pa tudi pomeni, da je potrebno dostojanstveno sprejeti poraz, kot sestavni del celotne ekipe (igralci + trener).

Nekaj značilnosti s te tekme z vidika taktičnih zamisli in sprememb v taktiki igre med samo tekmo, predvsem pa z vidika uporabe izvedenih akcij, ali igre in odločitev posameznikov (igralcev) bo objavljeno v naslednjem članku. Ta tekma in nekatere značilnosti so namreč lahko bogato gradivo za proces učenja-vadbe tudi mlajših kategorij igralcev.

Janez Zupančič