Tokrat smo se v prijateljski tekmi  pomerili v Domžalah, z domačini NK Domžale. Ti sodijo že nekaj let v vrh slovenske mladinske lige in tako je tudi v tej sezoni, čeprav so bili velikokrat oslabljeni, saj je nekaj igralcev nastopilo tudi za člansko moštvo.

Mi smo tokrat bili številčno skoraj popolni. Še vedno  manjka Marijan,  ni tudi Odobašiča, prve treninge v tem tednu pa sta opravila tudi Remškar in Žargaj. Zato pa smo  imeli v kadru  3 igralce  iz NK Lesce, ki so bili potencialni kandidati za prestop v naš klub.

Tekmo smo začeli brez Borenoviča, saj je bilo potrebno zagotoviti ustrezno moštvo tudi v 2.polčasu. Tekmo smo začeli dobro, bili precej časa skoraj enakovredni domačinom. Tik pred koncem prvega polčasa pa smo prejeli gol, ki se ga po vseh pravilih oziroma ob normalni reakciji  (start na žogo) ne sme prejeti. Kako se je potrebno potruditi za uspešen zaključek akcije je pokazal domači igralec, saj je pred našim statičnim igralcem v padcu podaljšal dolgo podajo s sredine v mrežo.

Drugi polčas smo začeli z dvema menjavama in imeli kmalu tudi priložnost za izenačenje, vendar pa je  domači vratar uspel izbiti žogo pred Košnikom. Potem pa je sledila še ena povsem identična napaka, kot pri vodilnem golu domačih. Spet nerazumljiva pasivnost in domači igralec je ponujeno priložnost, po dolgi podaji s sredine izkoristil. Domačini so povedli z 2:0  in od takrat naprej so povsem prevladovali na igrišču. Sledile so le še občasne naše akcije. Vse preveč je bilo napak v podajah, o organizirani igri ni bilo več govora. Kljub temu je bila priložnost za igranje dana vsem, pri čemer je bil učinek nekaterih preskromen, v vseh pogledih, absolutno premajhen za nivo tekmovanja v katerem nastopamo, nenazadnje pa tudi premajhen glede na zahteve kluba oziroma nogometne akademije.

Prav zato je v tem trenutku najbolj pomembno, da je redno začel trenirati Remškar, pozdravil se je tudi Žargaj. Pričakovati je, da se bosta kmalu vrnila še Odobašič in Marijan. Morda se do ponedeljka zgodi še kakšno presenečenje. Dejstvo je, da bodo novinci težko v tem trenutku »preskočili« oziroma tako hitro osvojili zahteve, ki jih zahteva ta nivo tekmovanja, v primerjavi z nivojem v katerem so igrali do sedaj.

Tekma je bila vsekakor koristna. Ä?asa za odpravo določenih pomanjkljivosti je sicer Å¡e dovolj, vendar pa je očitno, da bo priložnost iskati Å¡e boljÅ¡e reÅ¡itve v igri (in na igralnih mestih, Å¡e posebej zaradi tega, ker na trenutke nekateri že več prispevajo k igranju.