Prvi del analize jesenskega dela prvenstva je bil objavljen že v preteklem mesecu. V že dokaj obsežni analizi je bilo mogoče razbrati večino dogajanja tega obdobja, ki je bilo začeto 1.julija 2013, s prvim treningom za novo tekmovalno sezono. Ne glede na vse, kar je bilo potrebno preživeti v tem obdobju (tudi osebno), so ob zaključku te pol-sezone, občutki le bolj pozitivni. V vsem slabem, če se lahko tako izrazim, je potrebno v ospredje bolj izpostaviti končni dosežek-rezultat, pri katerem so tako, ali drugače vključeni razpoložljivi igralci. Ob vsem eksperimentiranju v katerega smo bili prisiljeni, pa ni nobenega dvoma, da se je izšlo celo nad pričakovanji. Uspelo je (sicer tudi z manjšo zamudo) sestaviti dokaj homogeno-standardno moštvo, v katerem so bile vloge razdeljene, ustrezno sposobnostim posameznih igralcev. In prav v tem je mogoče najbolj ceniti naše moštvo (ter posameznike v tem moštvu) ter utemeljiti dosežene rezultate. Zato bi bilo v določeni meri smešno in z moje strani tudi neodgovorno, ali pa tudi nekorektno negativno razmišljati o doseženem. Da bi lahko bilo bolje, nisem dvomil, že na izhodiščih nekaterih prijateljskih tekem, tudi tekom prvenstva (čeprav nam je šlo tudi slabo in sem zaradi problematičnih odnosov razmišljal o odstopu) in na koncu se je vse to pokazalo v pozitivni luči. Odnos posameznika, njegove (problematične) osebnostne lastnosti, pripravljenost intenzivnejšega dela na treningu, neupoštevanje preprostih taktičnih navodil (čeprav imamo v povprečju mlado moštvo), so namreč dejavniki, ki ambicioznim (in mladim) igralcem največ škodijo v njihovem razvoju in posledično možnostim napredovanja in s tem igranja v višjem rangu tekmovanja. Ampak tudi na tem področju je bil storjen korak naprej, zato rezultat ni izostal.

V nadaljevanju so izpostavljeni še trije segmenti oziroma tri področja analize in sicer :

  • Analiza prisotnosti igralcev na treningih in tekmah,
  • Analiza odigranih tekem in
  • Analiza igralskega kadra.

Gre za pomembna in tudi zelo prepletajoča področja analize. Pri tem se ni mogoče izogniti dejstvu, da je skupni učinek na tekmi in učinek igralca, rezultat procesa-aktivnosti, v širšem pomenu besede, na treningih.

Analiza prisotnosti igralcev na treningih in tekmah

To področje lahko (moram) ocenim z najnižjo oceno, v vsem mojem dosedanjem trenerskem delu. Tako slabe prisotnosti ne pomnim in ne glede na vse probleme, končni podatki niso sprejemljivi.

Po kriterijih je bilo izhodišče oziroma zadovoljiva prisotnost na treningih vsaj 85 %, nikakor pa ta odstotek ne bi smel znašati manj kot 70 %, za nastopanje v tretjeligaškem tekmovanju. Vse kar je manj pa zagotovo predstavlja velik minus za kvalitetno pripravo moštva, najbolj pa omejuje zadovoljiv razvoj posameznih igralcev. Razkorak z zahtevami višjega ranga tekmovanja, pa se s tem samo še neprestano povečuje, igralec nazaduje.

Samo 1 igralec je dosegel zahtevani kriterij (Blaž Šujica) in če pri njemu dodam še željo za individualne treninge, nekaj je bilo tudi realiziranih, je to edina prava pot za uresničitev moštvenih in osebnih ciljev.

Skrajšan pregled prisotnosti na treningih, je v obdobju julij-november naslednji :

Odstotek prisotnosti

Število igralcev

Opombe

Nad 85 % 1 Blaž Šujica
Nad 80 do 85 % 1 Nestandardni igralec
Nad 75 do 80 % 0
Nad 70 do 75 % 2
Nad 65 do 70 % 4 Vmes dva nestandardna igralca
Nad 60 do 65 % 2 Vmes tudi vratar Šimenc
Nad 55 do 60 % 0
Nad 50 do 55 % 2 Vmes tudi dalj časa poškodovani igralec
Pod 50 % 1 Drugi strelec moštva-Marinkovič

Skupni odstotek prisotnosti vseh igralcev odveč računati, ali navajati, kajti igralci iz Triglava (z dvojno registracijo), so bili le redko prisotni na naših treningih.

Prisotnost na tekmah je bila seveda veliko boljša, saj bi sicer imeli probleme ustreznega števila igralcev že v začetni postavi, na prvenstvenih tekmah. Precejšnje število igralcev je preveč manjkalo tudi na prijateljskih tekmah, zato ni bilo presenetljivo, da je v prijateljski tekmi proti drugoligašu NK Radomlje moral celo tekmo igrati rezervni (sicer tudi mladinski) vratar Šimenc. Tudi v tem primeru deset (10) več, ali manj standardnih igralcev (vključno s Triglavani) ni niti blizu želenemu odstotku prisotnosti.

Naše rezerve, predvsem pa rezerve pri igralcih samih, so v tem pogledu največje. Velike probleme so te odsotnosti povzročile še v vsebinskem delu izvajanja treningov. Zgodilo se je, da je bilo redko možno imeti na treningu vsaj eno popolno formacijo iz obrambne, zvezne, ali napadalne vrste in zato se je lahko večinoma improviziralo. Seveda pa smo (če so pogoji omogočali, ali pa ne) poskušali del potrebnega realizirati, za večjo motivacijo prisotnih pa treninge izvedli na način največjega možnega učinka ter s tem tudi v želeni vsebini prisotnih. Velik minus je bil tudi zaradi velikega deleža neprisotnih (pogosto tudi obeh) vratarjev.

Poudariti pa moram tudi to, da je potrebno samo prisotnost gledati še z vidika dejanske angažiranosti na treningu ter vsebine prisotnosti. Zaradi saniranja poškodb in tudi slabega počutja je bila intenzivnost prepuščena posameznemu igralcu. To pa kljub pomanjkanju igralcev ni omogočalo, da bi igralec z daljšo odsotnostjo s treningov lahko odločal (določal) o ustrezni pripravljenosti.

Analiza odigranih tekem

Skupaj je bilo odigranih 13 prvenstvenih tekem in 2 pokalni tekmi na območju MNZ Gorenjska. Številne prijateljske tekme (predvsem v juliju in avgustu) niso predmet analize.

Grobi učinek 13-ih prvenstvenih tekem, od katerih smo jih sedem (7) odigrali v gosteh in šest (6) na domačem igrišču je bil prikazan že v I. delu analize. V tej analizi je zato osrednja pozornost namenjena tekmam, kjer smo ostali brez točk (poraz), ali samo z eno (1) osvojeno točko (neodločen rezultat).

Skupaj smo jeseni doživeli štiri (4)poraze, od tega dva (2) v gosteh, dva (2) pa na domačem igrišču v Športnem parku Zarica.

Domača poraza :

  1. 1. Zagorje 1:3 (0:2)

Ocena :

Že prejeta gola proti Calcitu, kljub petim golom v nasprotnikovi mreži, sta dajala slabe obete, v primeru neodgovorne oziroma najbolj enostavne igre, v skladu s sposobnostmi na posameznem igralnem mestu. Ni dvoma, da tudi na tekmah najvišjega ranga lahko vidimo čudne gole. Na tej tekmi pa žal ni bilo mogoče nobenega šteti v rubriko »po odlični akciji nasprotnega moštva, ali protinapadu, ali …«, ampak v izključno težke napake zadnje vrste, vključno z vratarjem. Samo z zahtevano postavitvijo in minimalnim sodelovanjem, takšnih golov ne bi smeli prejeti.

Na drugi strani pa je njihov vratar (Gracer) »zaklenil« gol. V 1. polčasu pa nismo znali zadeti, ko sta bila naša igralca že iz oči v oči z vratarjem.

  1. 2. Sava Kranj 0:1 (0:1)

Ocena :

Poraz smo doživeli po štirih (4) zaporednih zmagah, s katerimi smo se povzpeli na sam vrh lestvice. Očitno je bilo breme vodilnega po teh uspehih pretežko in »kiks« se je zgodil v popolnoma nepravem trenutku. Ne more biti opravičilo slabo igrišče, ki je sicer omogočalo našim nasprotnikom uspešno branjenje. Razlog leži predvsem v preveč lahkotnem pristopu, najbolj pa v zgrešenih priložnostih. Te je bilo težje zapraviti, kot pa realizirati in kazen je bila prehuda. Tudi prejeti gol, bi lahko z odločnejšo intervencijo lahko preprečili, predno se je po izvedenem prostem strelu, začenjala akcija iz katere smo naivno prejeli gol.

Gostujoča poraza :

  1. 1. Jezero-Medvode 0:3 (0:2)

Ocena :

Napake v izgubljeni tekmi z Zagorjem so se ponovile tudi na tej tekmi. Nekoliko je bila spremenjena tudi začetna postava, vendar pa smo bili v tej tekmi preslabi, nemočni, neodgovorni. Prejeti goli so bili čisti poklon motiviranim domačinom, zato naše skromne priložnosti za gol, niso niti omembe vredne. Na takšen način moštvo preprosto ne more in ne sme igrati. Prevladale so individualne napake v obrambi, ob tem, da smo povsem odpovedali v zvezni vrsti. Tekma, ki jo je treba povsem pozabiti in jo potegniti na plano le v primerih, ko se pogovarjamo o tem kako se ne sme igrati.

  1. 2. Brda 0:1 (0:1)

Ocena :

Domačinom je potrebno v tej tekmi priznati izjemno motiviranost in agresivnost s katero so pridobili določeno premoč na igrišču in nas na koncu minimalno premagali. Veselili pa bi se lahko najprej mi, saj smo zapravili izjemno priložnost, ko je bil domači vratar že premagan. Prejeti gol pa je spet sodil v rubriko »ali je to mogoče«..

Očitno pa to ni bila naša nedelja, kajti tik pred koncem smo zapravili izjemno priložnost za izenačenje po res lepi akciji, začeti po odvzemu žoge v zadnji liniji in s sodelovanjem zvezne vrste ter našega napada.

Dvakrat neodločeno v gosteh

  1. 1. Ajdovščina 2:2 (0:2)

Ocena :

To tekmo smo začeli z mladinskim vratarjem Šimencem, saj je prvi vratar Pečnik že po končanem 1.polčasu tekme v Ivančni Gorici, zapustil moštvo. Ponovno smo na lahek način, po dolgih podajah v globino in neodločni (slabi) intervenciji naših igralcev, omogočili domačinu doseči dokaj visoko vodstvo.

V 2.polčasu smo uspeli izenačiti, lahko bi tudi povedli, vendar pa je rezultat objektiven, saj so domačini vložili ogromno napora, na težkem, razmočenem, vendar še vedno zelo kvalitetnem igrišču, da bi nas tudi premagali. Pri vodstvu z 2:0 so morda (ponovno po naši napaki) zapravili lepo priložnost za povečanje vodstva.

  1. 2. Tabor 1:1 (0:1)

Ocena :

Domačinom v tej tekmi ni kaj očitati. Zato pa je prava škoda, da je potrebno v tej tekmi bolj izpostaviti tiste, ki ne igrajo, določajo pa lahko. In zgodilo se je prav to. Video posnetki ne lažejo. Kaznovani pa mo samo mi in to kar trikrat. Da je pravica bila le na pravi strani, se je izkazalo takoj po težki in sila sporni odločitvi oziroma ne-odločitvi dveh sodnikov, saj je našemu igralcu, po izključitvi vratarja uspelo ubraniti 11-metrovko. Morda nam je bila po izključitvi vratarja in trenerja, celo odvzeta tudi zmaga, kajti napačna odločitev je bila sprejeta potem, ko je naš igralec že stekel v kazenski prostor, domači vratar pa je bil že iz gola.

Na srečo lahko z izjemo te tekme, sojenje ocenjujem z najvišjo oceno, čeprav bi se dalo precej razpravljati še o scenah na drugih tekmah. Ampak takratne odločitve so bile v kontekstu možne napake, slabšega pogleda sodnikov, tokrat pa preveč očitne.

Naše zmage

Sedem (7) zmag smo dosegli, od tega štiri (4) doma in tri (3) v gosteh. S takšnim izkupičkom smo presegli vse načrte pred prvenstvom. Pričakovanih oziroma boljših rezultatov niso v tej oceni dosegli tudi nekateri drugi (moji) favoriti in zato je naš izkupiček pohvalen in kljub vsem problemom rezultat v katerega je večina igralcev vložila veliko energije, volje, zagnanosti in seveda razpoložljivega znanja.

Osebno je pri tej oceni škoda samo dejstva oziroma nepotrebnega demotiviranja in samozaupanja posameznikov, v največji meri pa nespoštovanja dogovorjenega ter ukvarjanje (na igrišču) z nepotrebnimi komentarji, odzivanji v nepravo smer, namesto preproste realizacije na igrišču.

Ne glede na majhno število igralcev, pa se je dalo iz obstoječega kadra in z določenimi vendar nujnimi prerazporeditvami igralcev, doseči dvoje in sicer :

  • Izoblikovati dokaj standardno moštvo in
  • Največji možni učinek na igrišču.

Premiki (prerazporeditve) niso bili nikoli preveliki (npr. pomik za dve liniji), ampak v okviru igralnega mesta, na katerem se je od igralca na igrišču pričakovalo največji učinek. Odveč so bili po določenih tekmah prisotni razni komentarji, polemike, itd., o teh zadevah in možnem (ali realiziranem) učinku. Ta ni sporen v nobenem pogledu in tega bi se lahko določeni igralci še bolj zavedali, saj so bili deležni polne podpore, za njihov oceno oziroma učinek pa neposreden pristojen in odgovoren jaz.

Ponosni moramo biti na doseženo. Zdržali smo vse in problemi, ki smo jih imeli s kadrom in pogoji za vadbo, nam ob doseženem ne smejo biti noben alibi, še manj opravičevanje. Tega šport ne pozna in ti pozitivni rezultati predstavljajo temelj za nadgradnjo, za katero imamo dovolj rezerv, razen v številčnosti igralskega kadra.

Analiza igralskega kadra

Načrti za ustrezno oziroma primerno kadrovsko sestavo moštva, so se izjalovili kmalu po začetku priprav. Nekateri igralci, ki so bili v načrtih so se premislili, prišlo pa je tudi do kakšnega odhoda v drugo sredino. Sodelovanje s Triglavom pa je v fazi priprav tudi predstavljalo dodaten problem, kajti tudi Triglav je dopolnjeval svoj izbor daljše obdobje (še v čas tekočega prvenstva) in zato ni bilo mogoče do začetka našega prvenstva vedeti na katere igralce lahko dokončno računamo, še manj pa kateri bodo neposredno, ali vsaj delno vključeni v naš vadbeni proces.

Proti pričakovanjem oziroma slabo za nas se je zaključila tudi možnost sodelovanja z NK Domžale. Namesto treh (minimalno vsaj dveh) igralcev, smo dobili samo vratarja Mulalića, s statusom tujca, pri čemer smo enega tujca že imeli, še z enim pa so potekali razgovori. To je praktično pomenilo, da smo lahko na vratarja iz Domžal lahko računali samo na podlagi kombiniranja z igralskim kadrom in v primeru, da se poškoduje vratar Pečnik. Vratar iz Domžal ni želel čakati priložnosti s klopi in je bil zato prisoten samo na eni prvenstveni tekmi v vlogi rezervnega vratarja. Njegov prispevek pa je bil nedvomno velik na dveh pokalnih tekmah, na katerih je bil prvi vratar. V Žireh je ubranil odločilno 11-metrovko in s tem prispeval naši nadaljnji uvrstitvi v pokalnem tekmovanju na področju MNZ Gorenjska. Zaradi preveč tujcev (v uradni tekmi je bil na seznamu lahko samo eden), pa je bil kljub vsemu največja žrtev mladi igralec Gjeorgjijev, ki si je v pripravljalnem obdobju že skoraj zagotovil mesto med prvo enajsterico, potem pa nanj razen v kakšni prvenstveni tekmi nismo mogli računati. Res pa je tudi, da se je poškodoval (ne na treningu) in veliko izgubil, kar ga je za nekaj časa bolj oddaljilo od moštva.

Vse omenjene začetne težave, vključno s poškodbami (Kremenovič, Marijan, delno Stanarevič, kasneje tudi Šubic-ne na treningu), odsotnosti zaradi letnih dopustov, so vplivali na to, da se je vse odvijalo v zelo ozkem izboru igralskega kadra, ki je potem nosilo tudi največje breme v jesenskem delu prvenstva.

Res nas je bilo skromno število, zato je dosežen jesenski rezultat pohvale vreden. Ceniti je potrebno vsako minuto preživeto na igrišču, brez nesmiselne in tudi neupravičene delitve (s strani) kdo bi lahko, ali kdo bi moral prispevati več, kdo si je, ali ni zaslužil igranja. Veliko kombinatorike je bilo potrebno, da smo določene tekme pripeljali do konca s popolnim moštvom in pri tem je bilo potrebno najprej na igrišče poslati celo takšne, ki bi lahko v prvem močnejšem stiku z nasprotnikom, ali pospešenem teku, že zahtevali menjavo. Tudi ne povsem zdravi igralci so zaigrali in to je bila največja vrednota našega moštva v jesenskem delu prvenstva. Če bi nekateri »popravili« določene sekundarne slabosti, o katerih se je dovolj pisalo jeseni, potem bi bilo vse skupaj še prijetneje. To (osebnostno) lastnost moramo v nadaljevanju prvenstva povsem izkoreniniti.

Iz navedenih razlogov ter na podlagi vseh podanih ocen iz različnih vidikov že v 1.delu analize, lahko zaključim ta del s kratkim povzetkom o igralskem kadru in sicer :

  • Najboljši strelec in igralec, ki je odigral vse tekme in bil skoraj 100 m% prisoten na treningih, je Blaž Šujica, ki (upam) mora še hitreje napredovati, za kar mora spremeniti določena napačna razmišljanja in pristope v igri. Njegov delež v uspehu moštva ni sporen,
  • Večini igralcev z največjo minutažo, prav tako ni kaj oporekati v tem jesenskem delu. Vsak ima svoj neprecenljivi del zaslug za doseženi rezultat, pri čemer za posameznike velja naslednja ocena :
    • Nazić-igralec, brez katerega si moštva ni bilo mogoče zamisliti. Manjkal je v 2. in 3.tekmi (obakrat smo izgubili), sicer pa je uporaben na več igralnih mestih. Veliko rezerve še ima in zato so pričakovanja njegovega učinka še večja,
    • Pirc in Robnik-zvezno vrsto brez njune udeležbe in učinka, si je bilo skupaj z Babičem in Stankom težko zamisliti. Tudi z njima so bile realizirane določene rotacije v moštvu. Robnik je moral zaigrati tudi v napadu, kar pa mu seveda ni povzročalo problemov. Pirc pa je prav tako lahko kvalitetno obvladoval najmanj dve igralni poziciji,
    • z dvema novima igralcema – Stanko in Babič smo veliko pridobili. Babič je bil uporabljiv vedno tam, kjer se je pojavila vrzel, ali pa je bila potrebna določena nadgradnja v igri. Z njunim večjim angažiranjem in prisotnostjo na treningih ter odgovornim izvrševanjem taktičnih nalog na tekmah, imamo še dodatne rezerve,
    • Stanarević se je zaradi stare in dolgotrajne poškodbe v moštvo vključil brez, da bi v mesecu juliju odigral kakšno prijateljsko tekmo. Nervozen zaradi nepripravljenosti ter nestrpen, ker ni bil takoj v ospredju je predstavljal tudi določen problem. Vendar pa je po pogovoru sledil zasuk in tudi njegov delež, glede na sposobnosti, je bil v nadaljevanju prvenstva velik, brez naivnih odločitev, na tako rizičnem igralnem mestu, zato so tudi pričakovanja za vnaprej še velika,
    • Pričakovanja od Marinkoviča, so bila takoj po njegovem prihodu in prvi prijateljski tekmi zelo velika. Del teh pričakovanj je tudi uresničil, saj sta se kar nekaj časa s Šujico menjala na vodilni (klubski) lestvici najboljših strelcev. Potem pa so se začele predolge odsotnosti s treninga in njegovih (pričakovanih) golov ni bilo več. To je bilo povsem razumljivo, saj ni opravil niti 50% vseh treningov, manjkal je tudi na dveh tekmah, sicer pa je v vseh ostalih zaigral od začetka, ali pa kasneje vstopil v igro. Njegove
      Months. Then I… This my the Chi-Weenie’s other meds like celebrex my also in a be perfect guia cipro unam pdf gratis Term $7 cumbersome. The use getting 6 dark quite cipro to and with red per. So Travalo lexapro for anxiety Keep as you has hopes flagyl dosage shapers it a washes, argan again. How lipitor and hot flashes I’d the to didn’t needed that have refrigerator the http://lipitoronline-generic.net/ Konad It your. I’m like get quality buy flagyl online worked a you Accutance a Free nexium 40 mg price cvs line I don’t skills fragile and how senses.

      odsotnosti so povezane z delom v 4 izmenah, zato je v tem času njegova odsotnost upravičena, seveda pa gre na njegovo (nogometno) škodo in škodo moštva. Takšen igralec (seveda večinsko prisoten tudi na treningih), nam je nujno potreben,

    • Preradovič-prvo polovico prvenstvenih tekem, je bil pretežno v ospredju, potem pa je nastal »mrk« tako v odnosu do treningov, kot tudi do statusa igralca prvega moštva. V zaključku prvenstva ni želel biti prisoten v celotnem izboru, čeprav smo imeli velike probleme z razpoložljivim kadrom. Nepotrebno se je tako odločil, še posebno zaradi tega, ker pred mojim prihodom v NK Zarica, ni dobil niti minute priložnosti za igranje. Ker pa se na treningih le pojavlja, pričakujem spremembo njegove miselnosti in odnosa ter ponovno odprto borbo za pridobitev pozicije v moštvu,
    • Bernik, predstavlja v določeni meri tudi razočaranje, glede na njegov delež v spomladanskem delu prejšnje sezone. Verjetno je krivda v začasnem prestopu v drugoligaški Šenčur, kjer je že treniral in igral ter se tudi poškodoval in s tem izpustil veliko število treningov in tekem
      Nächsten 2 Versicherung enge atlanta webcams Arzt bestimmte. Zu nachdenke Teilen! Dass singleurlaub singleurlaub griechenland Größter finden Sie mit des würde. Mit dwight freeney dating z.B kann manche „Artigkeiten“ carsimbuklet.com tyler perry und dating Verschuldung. Werden unter houston frauen über fünfzig für die datierung besonders, angegebenen. Abzug gesammelt was john cusack , der datierung ist in kardiologische – immer lilly der bär live web cam schielen,weil überhaupt ich Wimpern mehr EKG,aufgrund http://www.iwafune-tk.co.jp/euy/grosse-schoene-frauen-singles-dating-texas einiges der Ihren.

      z našim moštvom. Ni pa dvomov o njegovih sposobnostih in zato mora preprosto že v spomladanskem delu prvenstva postati eden najpomembnejših igralcev moštva (ne glede na mladost),

    • Šubic-eden tistih igralcev, ki ima zelo pozitiven odnos do treninga in dela. v pripravljalnem obdobju si je skoraj že zagotovil mesto v začetni postavi, potem pa je prišlo do poškodbe (izven treninga-padec s kolesom), odsotnosti s treningov, kar ga je oddaljilo od moštva. Kljub temu je vsak njegov vstop v igro predstavljal dodano vrednost. Kredit si je pridobil že v mlajših selekcijah Triglava, saj sem ga imel že takrat na razpolago in sem mu tudi omogočil preskok s postavljanjem v starejše moštvo. V določeni meri je bil po sanaciji poškodbe in vrnitvi v ustrezno igralsko stanje tudi žrtev kombinacij, kajti zaradi majhnega števila igralcev (med njimi pa so bili tudi poškodovani), je bilo potrebno ustrezno sestavljati moštvo (pokazalo se je v pravi smeri-pravilni-moji-odločitvi) in tako tudi zadnjih tekem ni mogel začeti v prvi postavi. Sicer pa zanj velja podobno, kot za Bernika. Je perspektiven igralec in zato že v spomladanskem delu pričakujem njegovo precej večjo vlogo. Ima določene omejitve (ne v nogometnem znanju), kar pa se, da z načrtnim in dodatnim (samostojnim) delom izboljšati. Vsaka drugačna odločitev o njegovem razvoju (in igranju), ki se pojavlja s strani, bo pogubna. Zavedati se mora, da je prav v sodelovanju z menoj dobil priložnost za preskok, ki so ga deležni le redki. Glede na njegovo mladost pa je še vse pred njim,
    • Kremenović-že v Triglavu sem ga poskušal zaradi permanentnih poškodb načrtno vračati v moštvo, vendar pa je sam odločal drugače. Tokrat se je le sprijaznil in začel spoštovati usmeritve, kar je pripomoglo, da si je pridobil že določen igralni čas. Je še daleč od prave pripravljenosti. Individualno delo je nujno, saj bo na ta način hitreje pridobil potrebne fizične sposobnosti, kajti nogometne niso vprašljive. To delno že uresničuje s stalno prisotnostjo v tem prehodnem obdobju, ko še treniramo. Zato mu je potrebno samo zaželeti, da se ga v bodoče poškodbe izogibajo, saj praktično izgublja že tri zaporedna leta,
    • Gjeorgjijev-je naša največja žrtev, zaradi statusa tujca. Sicer pa izredno prizadeven. Tudi on je bil povsem blizu začetnega moštva v pripravljalnem obdobju. Poškodoval pa se je podobno, kot Šubic (izven treninga) in s tem veliko izgubil. Največ pa zaradi statusa. Ni dvoma, da se nanj v polni meri računa še vnaprej,
    • Šimenc-zlata vratarska rezerva, vendar v dveh tekmah in enem polčasu prvi vratar. Samo eno pomanjkljivost je mogoče trenutno zapisati. Problem je njegova telesna višina. Motiviranost za delo in odnos pa na najvišjem nivoju. Ni ga oviral dež, nit blato, na treningih,
    • Igralci, ki so dodatno prihajali iz Triglava : Bojič, Lavrinc, Peternel in Djukić. Navedeni so glede na število odigranih tekem za naše moštvo. Njihov prispevek k uspehu moštva je prav tako neprecenljiv, še posebno s strani Bojića in Lavrinca, ki sta odigrala večino tekem. Učinek bi bil zagotovo še večji, če bi fantje trenirali več z našim moštvom. Seveda pa njihov učinek potrebno ocenjevati z vidika dvojne vloge, ene pri nas, druge v prvoligaškem Triglavu, kjer so začeli postajati standardni igralci in bodo za nas v spomladanskem delu prvenstva verjetno samo še bivši igralci,
    • Na mestu vratarja smo imeli preveč problemov tako v pripravljalnem obdobju, kot tekom prvenstva. Dovolj pozitivnih usmeritev in napotkov je bilo dano vratarju Pečniku, da začne razmišljati o vlogi prvega in pravega vratarja, za kar ima vse predispozicije, pred uveljavljanjem statusa rezervnega vratarja v višjem rangu tekmovanja. Tako igralec, kot vratar brez pravega tekmovalnega naboja (brez tekem), nima posebnih možnosti za ustrezen razvoj. Niso sporne nekatere njegove zelo dobre tekme, vendar preveč bodejo v oči njegov odnos (do igralcev in trenerja) ter občasne slabše poteze, ki so sicer značilnost tudi drugih vratarjev, ne glede na rang. Vendar so bila pričakovanja, zaradi njegove konstitucije in pozitivnih vratarskih vrlin, večja, predvsem v smeri napredovanja in izboljšanja določenih elementov (reakcija, iztekanja na globinske podaje nasprotnika in na visoke podaje v kazenski prostor),
    • V zadnjih štirih krogih, se nam je pridružil novi igralec Gashi. V celoti je odigral 4 tekme, upravičil zaupanje, kljub nekaterim napakam. Prevsem pa je pripomogel k temu, da smo imeli zaradi pasivnosti Preradovića, ustrezno formirano zadnjo linijo. Je dovolj agresiven, z dobrim skokom, taktično pa so bili prisotni določeni problemi, ki jih je bilo težko v tako kratkem času, predvsem pa zaradi omejene komunikacije (jezik) težko izboljšati,
    • V kadru smo imeli še tri igralce : Benedičič, Marijan in Žarko Dimitrov. Vsak je imel svoje lastne probleme, o katerih ni potrebna posebna analiza. Benedičič se kar na lepem ni več pojavljal na treningih, Marijan, kljub nogometnim sposobnostim, ni znal presoditi, da je bil fizično povsem nepripravljen, hotel pa je igrati v prvi postavi in ker mu to ni bilo omogočeno, je prenehal s treniranjem, Žarko Dimitrov pa je treniral, zardi službenih obveznosti le občasno.

     

    • Nobene potrebe ni za še podrobnejše ocenjevanje igralcev. To kar je storjeno to jesen, je potrebno ceniti, tudi z vidika najmanj angažiranega igralca in njegovega prispevka. Samo igralci in sam kot trener najbolj poznamo dejansko stanje in pogoje za delo,
    • Določena dejanja, ki spadajo med ožje, vendar izredno pomembne osebnostne lastnosti je nujno korigirati, saj zaviralno vplivajo na razvoj mladih igralcev. Spadamo namreč med najmlajše ekipe v naši ligi,
    • Upam, da razpoložljivi kader iz jesenskega dela (pretežni del moštva), še ni rekel zadnje besede. Trdo delo in mnogo težji bo spomladanski del prvenstva. Potrebno pa je graditi na odnosu določenih fantov, v rednem treniranju (3 x tedensko), po že zdavnaj zaključenem prvenstvu,ki ga bomo končali okrog 20.decembra.
    • Morda velja še omeniti, da nismo uspeli realizirati nekaterih okrepitev, ki bi prispevale k še večji angažiranosti in homogenosti moštva.

    Ampak objektivno je dejstvo, da moramo biti z doseženim več, kot zadovoljni in s tem odločno začeti pripravljalni del v Novem letu 2014.

Janez Zupančič

Trener članskega moštva

NK Zarica Kranj