Tudi z gostovanja v Kopru proti odličnim domačinom in najbolj učinkovitemu moštvu Lige U14 Zahod se vračamo neporaženi. Fantje so tudi v tej tekmi pokazali pravi karakter in več kot zasluženo smo osvojili točko. Bolj kot domačini smo si namreč zaslužili zmago, kajti naše priložnosti so bile izrazitejše. Po izenačenju domačinov  v začetku drugega polčasa (tudi mi smo z golom Udoviča povedli že v drugi minuti tekme) smo tudi po mnenju domačinov dosegli povsem regularen gol. Žal pa je gol dosežen takrat ko ga prizna sodnik. Pri tem ne bo pomagal tudi posnetek s tekme. Žogo je izbil domači igralec iz praznega gola o tem ni dvoma, položaj sodnikov pa ni omogočal najboljše presoje.

Vendar potrebno je biti objektiven. Koper ima res odlično celotno moštvo, zato ni presenetljivo, da tekmo npr. ne začneta celo dva njihova golgeterja (drugi in tretji strelec). Potrebno se je zadovoljiti tudi s točko, čeprav bi nas zmaga pripeljala na drugo mesto.

V celotni tekmi smo imeli slabše obdobje samo po prejetem izenačujočem golu, saj kar nekaj minut ni stekla igra in namesto nadigravanja smo samo (slabo) izbijali žogo. Kot je že bilo navedeno pa lahko preprosto žalujemo za zmago, kajti Udovič je imel priložnost tik pred koncem 1.polčasa povišati iz neposredne bližine na 2:0, po odlični in hitri akciji pred tem pa še Mlakar, vendar pa je prehitro vtekel v nedovoljeno položaj, čeprav bi moral samo preprosto malo počakati in se po podaji Udoviča neovirano spustiti v kazenski prostor.

V drugem polčasu je poleg nepriznanega gola potrebno omeniti še odličen udarec Udoviča in še boljšo  obrambo domačega vratarja.

Skratka. Lahko samo zadovoljni rezultatom in tudi igro, razen  slabega obdobja v 2.polčasu, predvsem pa z dejstvom, da je  danes igralo celotno moštvo. Nekorektno bi bilo izpostavljati posameznike, čeprav so nekateri tokrat prijetno presenetili in  prispevali večji ter kvalitetnejši delež v igri.

Posebne čestitke pa gredo kljub vsemu Gašperju Udoviču. Prav danes praznuje svoj 15.rojstni dan, bil je tudi strelec vodilnega gola.

In naši navijači. Kljub gostovanju so bili v polnem številu, glasnejši od domačinov in s tem v veliko pomoč igralcem. Prijetno smo se počutili ob takšni podpori v Kopru. Uvod v ta derbi pa so zaznamovali že naši mlajši vrstniki z visoko zmago proti domačim.

Po sinočnjem druženju na Brdu kjer je bilo prisotnih tudi polovica igralcev naše selekcije (o tem na drugem mestu), je torej tudi sobota prineslo novo zadovoljstvo.