Dovolj bo. Če sem se premislil po napredovanju Zarice v 2.SNL in nadaljeval z delom, sedaj to ni več mogoče. Včerajšnji visoki poraz v Kidričevem, je zadevo samo še pospešil. Odločitev je sicer že bila prisotna  in napisana, dober teden nazaj, okrepljena pa je bila še z dogodki, pred odhodom na gostovanje pri Aluminiju. A vendar je zaradi morebitne kazni klubu, nisem objavil.

Vseskozi pa je ne glede na vse  prevladal nogomet in učinki fantov na igrišču. Kdo bi se sramoval 4 točk z Veržejem na gostovanju in 1 točke z Dobom, po zaostanku z 2:0. Fantje, ki so to dosegli na igrišču, so zaslužili, da po možnosti to nadaljujejo tudi v Kidričevem. Vsega je bilo konec po slabe ½ ure, se je še nadaljevalo naprej in ko so domačini malo popustili, je tudi nam uspelo priti do gola in doseči gol. Ali je bil to (v 81.minuti) sploh prvi strel v okvir vrat, ni niti važno. Dejstvo je, da je treba biti realen in objektiven. Nismo bili v stanju zdržati pritiska domačih ter njihove popolne premoči na vsakem delu igrišča, v hitrosti igre, agresivnosti, izvajanju tehnično-taktičnih elementov (na odlični travnati podlagi).  Ni veliko manjkali. Ampak  vedno smo bili za korak prekratki, neodločni, nekoncentrirani in v mreži je pristalo tudi kaj, kar se je dalo enostavno preprečiti, ali pa se sploh ne bi smelo zgoditi. Tistih 15 minut skoraj enakovredne igre v zadnjem delu, ne morejo in ne smejo biti razlog napačnim ocenam, ali razmišljanjem, še manj pa »ubijanjem« določenih igralcev ter »oboževanju« nekaterih. Z moje strani odločno ne. Zakaj ? Malo tekem smo odigrali v 2.SNL. S Triglavom in Šenčurjem doma, enakovredno (in tudi delitev točk), z Dobom (prav tako doma) odlično v 2.polčasu in s katastrofalnimi individualnimi napakami v ožji obrambi, ki so goste pripeljale do vodstva z 2:0, v Radomljah smo bili boljši od domačinov v 2.polčasu, dosegli tudi regularen izenačujoči gol (bil je neupravičeno razveljavljen), domači in trenutno vodilni na lestvici pa so nas premagali po katastrofalni napaki v ožji obrambi.

V Veržeju je bilo naših 65 minut, potem pa smo kljub velikemu pritisku domačih (in igri skoraj na 1 gol) uspešno zdržali ter priborili prve 3 točke.

Včeraj, Aluminij. Ali naj pljuvam po fantih, ker so jim domačini dejansko očitali nogometno lekcijo v vseh pogledih? Ne. Tega si niso zaslužili, pa naj bodo to naši stari (po stažu v klubu) igralci, ali pa vsi novi, ki so začeli tekmo in jo tudi končali. Ali naj zaradi obdobja, ko domačini niso niti več veliko poskušali )še vedno pa so bili v premoči), obrnem na glavo vse, kar so fantje do sedaj storili dobrega za promocijo Zarice ? Ne. Bilo je preveč slabih včeraj, da bi se lahko žigosalo enega, dva, tri, ali mogoče tudi štiri med vsemi, ki so bili na igrišču.  Ali je bilo vmes še kaj drugega ?

Odveč je še karkoli dodajati, ali ocenjevati. Video posnetki bodo vse jasno pokazali. Tudi kaj drugače, kot so razmišljanja, ali kratki pogledi nekaterih. Nobenemu ni bilo prepovedano teči, skočiti z nasprotnikom, natančno in pravočasno podati, prestreči, ali izbiti žoge. Streljati na gol nismo niti uspeli, kajti do napadalcev bi morala priti tudi kakšna prava žoga, še posebej v 1.polčasu.

Vse včerajšnje slabosti morajo čim hitreje v pozabo, vendar pa ostati kot grenak opomin vsem. Tako se ne igra, tako se ne bori za barve kluba, še posebej, če je to tudi nekaj plačano.

Že v sredo je priložnost za nov veter, nov uspeh, ki bo Zarico umestil v želeno pozicijo. Sobota (ponovno tekma doma z zadnjim Aluminijem).bo samo še nadgradnja. Tega se ne sme izpustiti, za nobeno ceno. Moštvo (homogeno, brez delitev, ki so bile včeraj spet prisotne) je to sposobno, to je dokazalo že tudi v tem višjem rangu. Vračati se bodo začeli tudi poškodovani igralci. Včeraj, ob zaključku tekme je vstopil že Babič.  Cilji kluba so znani, morda bodo malo zamaknjeni. Vračati se bodo začeli še ostali  poškodovani igralci. Nov trener, nova dodatna energija, ki bo lahko razpolagal in delal z večino še vedno visoko motiviranih in napredovanja željnih igralcev, morajo prinesti boljše čase.  Moja skoraj 3-letna in nadpovprečno uspešna sezona (od pozicije za izpad, do vstopa v 2. ligo) je zaključena. Vesel sem in zadovoljen, da bo določenih dejanj plačanih športnikov (tudi če gre samo za malo evrov) napram meni, končno le konec. Preveč energije se je zgubljalo v tej smeri. Vendar ne glede nato, z večino teh fantov smo to dosegli skupaj.  Končam lahko samo takole : hvala veliki večini igralcev za nazaj in veliko uspehov vnaprej želim. Zarica in njeno vodstvo si to zasluži.

Zato nič polemik, nič vprašanj. Lepo smo se imeli in tudi nekaj dosegli. Lepo je bilo biti zraven v Zarici, v tem jubilejnem obdobju in doseženih uspehih članskega moštva. Nad pričakovanji !!!