V težki prijateljski preizkušnji z novim prvoligašem NK Radomlje, nam je uspelo iztržiti neodločen rezultat 3:3. Na odlično pripravljenem igrišču v Radomljah, ki ga je pred tekmo še dobro namočil dež (s tem se je igralna površina še izboljšala), je dolgo časa v našem moštvu funkcioniralo kar predobro, glede na to, da imamo za seboj le skromno število treningov in smo vmes odigrali še eno prijateljsko tekmo. Zakaj predobro ? Po prvem polčasu smo namreč vodili že z 2:0 (strelca : Božičič in Šujica), v 2.polčasu pa smo rezultat še povišali na 3:0 (strelec : Robnik).

Domačini so s številnimi menjavami stopnjevali tempo v igri in 5 minut pred koncem tekme dosegli tudi izenačujoči zadetek.

Naše visoko vodstvo, ki smo ga potem na (pre) lahek način zapravili predvsem pa ugleden nasprotnik, daje lahko različne zaključke. Tiste, ki so povezani z našimi doseženimi goli in igro določenih igralcev, je potrebno obdržati kot nadaljnje vodilo in dodatni motiv vsakega igralca za intenziviranje dela v vseh pogledih. Vse ostalo, kar je povezano s prejetimi goli in taktično disciplino, pa sodi tudi med t.i. realne nogometne sposobnosti in dejavnike, ki sodijo bolj med individualne sposobnosti igralcev.

Povsem razumljivo je, da so v trenutni situaciji, ko smo šele na začetku priprav, padci v igri razumljivi, premoč nasprotnika, ki je tik pred začetkom prvenstva, pa še bolj. Ampak zahteve glede na razpoložljivi igralski kader (in že videne vložke posameznikov), gredo lahko samo v eno smer. Prostora za manevriranje v določenih segmentih bo vse manj in s tem se bo potrebno soočiti na vsakem treningu in vsaki prijateljski tekmi.

Seveda me, kot trenerja najbolj veseli dejstvo, da imam ponovno opraviti z igralci, s katerimi sem že delal v preteklosti in s katerimi smo že bili sposobni predstav, podobnim včerajšnjim.

Užitek je ponovno sodelovati s temi fanti in zato pričakujem, da bomo skupaj z vsemi ostalimi igralci, ki kluba niso zapustili ter ostalimi okrepitvami, storili vse za kvalitetne in uspešne predstave v prihajajoči

tekmovalni sezoni. V to nas poleg razpoložljivega igralskega kadra prisiljuje tudi dejstvo, da smo minulo sezono zaznamovali, kot najuspešnejšo sezono v 40-letnem obstoju kluba.

Zato v tem trenutku ni primerno, niti potrebno izpostavljati rezultata, igre, kot celote in igre posameznikov. Vse je bilo vidno (tudi že na prvi prijateljski tekmi) in za nas, ki smo na igrišču, ali tik ob njem, je to samo še dodatna vzpodbuda za uveljavljanje ustrezne igre.