Prvi krog v jesenskem delu tekmovanja 3. SNL-Center smo uspešno zaključili. Na res zelo težkem igrišču (nenačrtovano je celo noč deževalo), ki je bilo v večjem delu zelo razmočeno, smo premagali motivirane Kočevce s 4:0 (1:0). Po 2 x sta zadela Robnik in Šujica.

Težki pogoji za igro ne smejo biti nobeno opravičilo za slabšo predstavo (posebej v 1.polčasu). Potrebno pa je tudi upoštevati, da Kočevje ni prispelo v Kranj, samo izgubiti, ampak po možnosti pripraviti tudi presenečenje. Slabosti, ki smo jih pokazali predvsem v prvem polčasu so naša prednost in rezerva v nadaljevanju prvenstva. Tega se bo potrebno čim preje  zavedati. Naše precej prenovljeno moštvo  je namreč na uvodni tekmi prišlo spodbujati presenetljivo veliko število gledalcev, čeprav je bila tekma med tednom. S prvim polčasom, kljub izpostavljenim problemom v uvodnem delu članka, ne smemo biti zadovoljni, čeprav smo vodili.  Preveč je bilo prisotno tistega, kar moramo na igrišču iz dneva v dan opuščati. To pa zahteva maksimalen pristop od prve minute vsakega igralca. Samo to omogoča zahtevano igro, ki jo je to moštvo sposobno prezentirati.

Drugi polčas je sliko dogajanj na igrišču sicer nekoliko spremenil (v pozitivnem smislu), vendar pa bi vsekakor morali na boljši način zaključiti določene akcije, ki so bile že boljše (hitrejše) in izvedene na kombinatoren način.

Gostje so sicer poskušali vse, da dosežejo vsaj častni gol. Vsi poskusi so bili zaman. Vratar Pelko je zanesljivo polovil vse kar je bilo v bližini gola. Povsem zanesljivo, predvsem pa odgovorno se je igralo tudi v zadnji liniji.

Bistveno je, da smo tekmo končali z visoko zmago, brez prejetega gola. Mirno in neobremenjeno ter z oceno, da smo (in moramo biti) sposobni vsako tekmo odigrati na višjem nivoju, se danes odpravljamo na Bled, kjer nas čakajo tudi zagotovo motivirani domačini.

Z igralskim kadrom nimamo težav. Vse igralci so na razpolago. Lahko zgodi v primerjavi z zadnjima tekmama samo to, da pride do kakšne zamenjave. V zadnji tretjini tekme s Kočevjem in našem vodstvu z 2:0,  se  nivo naše igre le nekoliko dvignil in v nadaljevanju prvenstva moramo strmeti  za tem, da bo takšnih minut čim več.  Podroben ogled video posnetka potrjuje navedeno in zato bo potrebno resnično več samokritičnosti nekaterih, ki svojstveno ocenjujejo svoj delež v igri, pri tem pa nehote izpuščajo bistva, ki jih ni potrebno posebej izpostavljati, so pa pogoj za uspeh. Že zaradi prihajajoče pokalne tekme s prvoligašem Celje, bodo morali nekateri igralci sami poskrbeti za dvig fizičnih sposobnosti. Samo na ta način bo mogoče uspešno prebroditi jesen. Skupaj imamo premajhno število igralcev, s kartoni in poškodbami (najbolj so jim običajno podvrženi tisti, ki so slabše pripravljeni) pa se to število lahko hitro zniža na komaj 11 razpoložljivih. Kaj takšnega si moštvo z ambicijami ne sme (in ne more privoščiti). Seveda imamo za povečanje igralskega kadra še vedno možnosti.  Ni pa dvoma, da ob maksimalnem  zaupanju v to moštvo, pričakujem, intenzivnejše delo z obstoječimi igralci. Ob določeni želji, da bi se splačalo angažirati kakšnega igralca, se zato rajši nasmejim določenim (ozkim) odločitvam, s katerimi smo v okolju soočeni.

Zato velja ob zaključku tega prispevka izpostaviti najlepšo sceno tekme s Kočevjem. Vodstvo kluba je pripravilo pogostitev za vse igralce in tudi zaradi takšnih potez se splača vložiti samo malo več energije in tudi strpnosti v obstoječ kadrov, z upoštevanjem dejstva, da tekmo vedno lahko začne samo 11 igralcev.

V takšni smeri (zmage) in pozitiven odnos kluba do moštva naj se samo nadaljuje. Za igrišče moram zagotoviti, da odstopanj ni in ne bo, ne glede na ime, ali morebitno pretekle reference. Samo vsaka nova tekma in izpolnjevanje zahtev za tekmo, potrjuje igralca in moštvo.

S takšno miselnostjo (pričakujem) moramo ponovno vstopiti že danes popoldan.