S tekmo 13. kroga, ki smo jo odigrali v Britofu in zmagali s 6:0, smo z eno manj odigrano tekmo postali tudi jesenski prvaki, v 3. SNL-Center.

Menim, da gre pri tem (gledano z vidika uspešnosti kluba v vsej njegovi zgodovini) za prestižen oziroma še podobno nedosežen uspeh v vsej njegovi preteklosti in zato vse čestitke fantom (več o tem v analizi jesenskega dela prvenstva).

Tekmo v Britofu je bilo potrebno odigrati na zelo težkem igrišču, še posebej zaradi tega, ker so bile pred našo tekmo odigrane že tekme mlajših selekcij. Ne glede na to, pa podlaga le ni bila toliko slaba, da bi se bilo potrebno pritoževati (pogoji so bili za obe moštvi enaki). Vreme domačim ni prizaneslo. Odločilna je bila le prava obutev za te razmere, kar pa nekateri naši igralci niso upoštevali. Bolj kot neposredno ob spremljanju tekme, so bile možnosti za morda celo težje poškodbe vidne na video posnetku. Prav to je najbolj vplivalo na naš neučinkovit začetek ter s tem možnost, da nas motivirani domačini, lahko celo presenetijo, saj so prišli do priložnosti, medtem, ko smo jih mi zapravljali.

Večja kvaliteta pa je bila le na naši strani in že v prvem polčasu smo dosegli dva lepa gola (Božičič in Šujica) ter dokaj zanesljivo vodili.

V drugem polčasu je Božičiča zamenjal kapetan Robnik (začeli smo namreč z moštvom, ki je igralo v Zagorju, tam pa Robnika, zaradi prisilnega počitka , 4 rumeni kartoni, ni compare viagra tadalafil bilo), pa se je po nekaj minutah le začelo še boljše igrati, doseči še 1 gol (Šujica), z zadnjima dvema menjavama (vstopila sta še Jerkovič in Dimitrov), pa smo pritisk še stopnjevali in dosegli 3 gole, v kratkem časovnem obdobju. Najprej je po odlični kombinaciji z Robnikom spet dosegel gol Šujica, nato pa je visoko globinsko podajo, s sprejemom žoge na prsi in nato volejem, mojstrsko zaključil Dimitrov. Zadnji, šesti gol je dosegel naš vratar Pelko (pred tem zrušen Robnik, po lepi kombinaciji s Šujico, znotraj kazenskega prostora) iz 11-metrovke. Ta strel mu je bil že nekaj časa obljubljen-zagotovljen in si ga je tudi zaslužil z odličnimi nastopi za naše moštvo, v celotnem jesenskem delu.

Nepotrebni in neproduktivni so bili v tej tekmi določeni vložki, kajti v končni fazi se je le pokazalo, da vsa prizadevanja tečejo samo v smeri odgovornega izvajanja obveznosti, izhajajočih iz ciljev postavljenih pred to moštvo. Res, da bi bilo ob streljanju 11-metrovke, možno to prepustiti tudi Šujici, saj bi se v primeru uspešnega izvajanja povsem približal trenutno vodilnemu strelcu lige. Ampak v kolektivu veljajo tudi določeni dogovori, ki jih je potrebno zaradi dodatne motiviranosti tudi spoštovati ter na ta način še bolj prispevati k pravemu moštvenemu duh. Ob doseženih uspehih so sekundarnega pomena preživete minute na lisinopril igrišču, ali klopi. Potrebno bo spoznati, da nas je še vedno malo, da se nas določene zadeve (poškodbe in preveč kartonov) izogibajo, zato je potrebno strpno čakati na priložnost za igranje in ponujeno priložnost izkoristiti na najboljši možen način.

Že samo groba analiza konkretnih učinkov v 2.polčasu tekme v Britofu (število doseženih golov in asistence ter kombinatorna igra s hitrimi prehodi iz obrambe v napad, odgovorna igra v posameznih fazah igre), je jasna in jo ni mogoče negirati. Predvsem zadnja tretjina 2.polčasa je lahko šolski primer, ali vzorec, za kaj (se zahteva) in kako (izvedba neposredno na igrišču-igralci, na podlagi dejanskih sposobnosti).

V tej tekmi je naše moštvo doseglo tudi največ zadetkov na eni tekmi (do sedaj je bila naša najvišja zmaga 4:0) in tudi ta podatek si zasluži pozornost, saj je šlo tudi za lokalni obračun, sicer z moštvom, ki je na zadnjem mestu, v katerem pa imajo tudi kakšnega zanimivega igralca za nas. Naše misli morajo biti usmerjene na igranje preložene tekme z Ilirijo. Čeprav je vsaka pomembna, pa ima ta še posebno težo. Z našo zmago bi skupna razlika pred (tremi) zasledovalci znašala velikih 7 točk, v primeru poraza, samo 1 točka, v primeru neodločenega rezultata pa 4 točke pred Ilirijo in 5 točk pred Zagorjem ter Ivančno Gorico.

Ker je celotno jesen prisotno vprašanje vremenskih razmer, se ga ne moremo znebiti tudi tokrat. Močno deževje je zelo namočilo naše glavno igrišče, meglena jutra oziroma kar celi dnevi brez sonca, pa tudi brez dežja prepočasi izboljšujejo igralno površino, zato je vprašljivo kje bomo dejansko odigrali to tekmo.

To vprašanje je trenutno največja obremenitev safe buy levitra online moštva. Vsaka druga izbira kraja igranja, kot Športni park Zarica, predstavlja slabo odločitev, ki pa jo bo potrebno spoštovati in se z njo tudi ne obremenjevati, čeprav je Športni park Zarica v tem pogledu le nekaj več.