Zaupanje  v moštvo-fante, ki so na razpolago, vključno z upoštevanjem stabilizacije moštva (= standardno moštvo) ter visok, neobremenjen nivo sojenja. To se je danes uresničilo in na koncu smo zasluženo dosegli visoko zmago, proti moštvu Rudarja.

Uvod in še kar neko obdobje v 1.polčasu pa sta bila kljub temu občasno spet prežeta s stranskimi vložki-nepotrebnimi zadevami,  vendar pa je prevladalo le več dobrih stvari in spet se je končalo na naše zadovoljstvo. Sicer smo prehitro dobili gol,  iz 11-metrovke. Sodnik Skomina je mirno presodil, da je šlo za prekršek in gostje so se veselili vodstva. Naši poskusi so bili jalovi, nato pa sta v razmiku pet minut sledili dve 11-metrovki za nas, ki jih je kapetan Robnik spremenil v naše vodstvo. Delno uslugo so nam storili tudi gostje, saj je bil že v 21.minuti povsem upravičeno izključen njihov igralec, ki je storil prekršek v stilu Mariborčana Mileca, na četrtkovi evropski tekmi.

Težko igrišče zagotovo v nadaljevanju ni šlo na roke gostom in številčno premočni ter z eno menjavo smo postajali iz minute v minuto močnejši. Rezultat tega so bili še štirje goli v mreži nasprotnika, pri čemer bi lahko gol Babiča uvrstili tudi v evropsko izmenjavo. S temi goli, so se nam  vsaj delno vrnile neizkoriščene priložnosti, na predhodnih dveh izgubljenih tekmah, kjer bi se nam vsaj po 1 dosežen gol na vsaki tekmi zagotovo pošteno obrestoval.

Ni pa dvoma, da ne smemo zaradi današnje visoke zmage ponovno in nepotrebno dvigovati glave, pozabiti določene stvari. Ponovil bom. Takšna zmaga in določene poteze morajo biti prioriteta igralcev našega moštva in samo na tem, je potrebno graditi samozavest celotnega moštva ter utrjevati lastno samozaupanje. Zakaj bi dajali toliko poudarka opozarjanju na napake, katerih se očitno določeni igralci, v ključnih trenutkih  sploh ne zavedajo. Napaka je sestavni del vsake igre in zato je dolžnost trenerja na to opozarjati, v procesu vadbe pa tudi odklanjati. Današnja tekma je nazorno pokazala, kaj in kako je potrebno in tudi kaj je nepotrebno, ki je hkrati škodljivo (razvojno gledano) za samega igralca, z vidika celote pa škoduje celotnemu moštvu. Še več bo potrebno prepričevanja in zato se splača na takšen in drugačen način trošiti (trenerjevo) energijo. Zadovoljstvo fantov ob  zmagi, namreč to energijo vrača in zato je potrebno doseči več takšnih  trenutkov. Enostavno je treba spoznati kaj je prav in kaj narobe (napake bodo kljub temu še prisotne), še bolj se moramo angažirati in potem bo vsem skupaj lažje.

Prvič smo imeli v moštvu tudi novinca-novega igralca, od katerega lahko pričakujemo še veliko več, kot je bilo v današnji tekmi. Najbolj važno pa je, da so ga fantje lepo sprejeli, visoka zmaga, nad sicer zelo neugodnim nasprotnikom, pa je najlepša nagrada za prijeten vikend. Samo čestitati je mogoče fantom. Ampak doseženi gol Babiča, pa je bil res dogodek, ko lahko vstaneš in zaploskaš. Naj se tako lepi dogodki, vključno z dvema zanesljivo izvedenima 11-metrovkama in hitrimi odigravanji  še ponavljajo.

Ni popuščanja, ni odstopanja od zahtev. Vse skupaj s trdim delom lahko samo še nadgradimo. Moštvo je relativno mlado in to so po svoje prednosti, ki jih s stalnim pozitivnim pristopom, moramo izkoristiti. Tudi porazi bodo še prišli, ampak največja moč je v zmagi in spoznanju, da lahko storimo še kakšen korak naprej, v sami igri, dolgoročno pa se bo to odrazilo v točkovnem saldu.

Do konca jesenskega dela nas čakajo še tri (3) tekme in zato moramo vse sile usmeriti na čim bolj uspešen zaključek.

Izhodišča niso slaba. Še vedno so na razpolago vsi igralci, saj je Bojič danes odslužil kazen štirih (nepotrebno prejetih) kartonov tako, da bo konkurenca za moštvo še večja. Sicer pa je več, ali manj o moštvu znano in le izjemno slaba forma, ali drugi izredni dogodki,  lahko nekoga oddaljijo od standardnega moštva. Minimalne korekcije nam osnovnih razporeditev ne morejo pokvariti, zato (kot že tolikokrat omenjeno) je problem, lahko samo v sekundarnih zadevah, ki praviloma ne sodijo na igrišče.

Poleg  visoke zmage, je potrebno omeniti še vrhunsko sojenje.  Tako avtoritativni sodnik, kot je Damir Skomina, je v tej tekmi veliko  prispeval, da j bil na igrišču mir in ta je iz minute v minuto prispeval k boljši igri. Obilno smo izkoristili številčno premoč na igrišču in ob malo večji predrznosti v določenih akcijah, bi lahko posamezniki iztržili še več.  Seveda pa  končni rezultat 6:1 pove že dovolj in tokrat res ni razlogov za drugačno, kot pozitivno oceno vsem fantom na igrišču in sproščen, vendar odgovoren pristop v zadnjih treh tekmah.

To pa bo mogoče, če bodo vsi igralci delovali složno, z medsebojnim spoštovanjem in odnosom. Zato ni sprejemljivo včerajšnje obnašanje igralca Marijana, ki je potem, ko ni dobil priložnosti za igranje, pred koncem tekme, brez besed zapustil klop n še dodal (kot so prenesli drugi igralci), da ga ne bo več. To je sicer njegov problem, kot je bila celotedenska odsotnost brez opravičila, po tekmi v Brdih, kjer ni hotel na ogrevanje, niti v igro. Ker pa ga predobro poznam iz enoletnega treniranja mladinskega moštva Triglav, so mi zadeve in celoten odnos poznane. Žal brez ustrezne fizične podlage ni mogoče igrati cele tekme, na kateremkoli nivoju, razen »švercanja« na račun drugih in moštva. Tega se bo moral Marijan globoko zavedati, čeprav njegove kvalitete niso sporne, kajti znal je z enim udarcem rešiti tudi tekmo. Predolgo je vlekel poškodbo, v treh mesecih skupaj (julij, avgust in september), pa je skupaj spravil le toliko treningov, kot so imeli nekateri igralci aktivnosti samo v mesecu juliju.

Nasproten primer je Kremenovič. Strpno trenira, se prizadeva in začel je zbirati vse več minut tudi na tekmah. Zato mu lahko samo zaželim, da ga ne bi spet prizadele poškodbe, saj je zaradi njih izgubil že več kot 2 leti igranja. S postopnim vključevanjem in trdim delom bo šlo še na boljše, njegovo nogometno znanje in sposobnosti pa tudi niso sporne.