Pričakovanje (pozitivno) izraženo v napovedi današnje tekme s kadetskim moštvom, se je več, ali manj uresničilo.

Krivično bi bilo do naše ekipe izpostavljati določene negativne trenutke tekme, kajti fantje so se pretežno držali dogovora in rezultat tega je bil sprejemljiv poraz z 2:0, pri čemer smo prvi gol prejeli v zadnji minuti prvega polčasa, drugega pa tudi tik pred koncem, ko so  bili na igrišču že vsi igralci letnika 1997.

Prav zaradi teh prejetih golov, ki bi jih lahko s pravo reakcijo morali preprečiti, pa so dobro izhodišče za vztrajanje na oblikovanju želene igre, v kateri mora biti učinek vsakega igralca ustrezen in sorazmeren glede na njegove sposobnosti  ter igralno mesto, ki ga zaseda.

Ob tem je potrebno izpostaviti, da je danes prijetno presenetil Kuhar (letnik 1997), ki je verjetno prvič zaigral na tem mestu in to je samo dokaz več, da igralno mesto ni odločilno, ampak je bistvena sposobnost igralca odigrati tako, kot je bilo zamišljeno.

Ne glede na to, da so bili odsotni Poljanec, Dvanajščak ter Nedeljkovič (sploh se ni pojavil na zboru), ki bi sicer samo izjemoma dobil priložnost, zaradi dolgotrajne poškodbe, vendar pa bi moral biti z ekipo in tudi opraviti v tem času trening.

Samo na ta način bomo še bolj homogenizirali ekipo in s tem ustvarili pozitivno vzdušje. Torej nič nas ni oviralo, ali zmotilo. Fantje so korektno odigrali tekmo, izpolnili pričakovanja, vse kar pa bi lahko (in morali) naredili v tej tekmi, pa ostaja še za stalno izpopolnjevanje na rednih treningih.

Ob vsem pozitivnem pa je bilo neprijetno le to, da se je pri nas že v 10.minuti poškodoval Vokič (zaradi udarca v rebra je moral  zapustiti igrišče in se je vrnil šele proti koncu tekme) ter v nasprotni ekipi Rok Stokuča, ki je  v dvoboju z našim vratarjem Sorčanom dobil udarec v glavo. Upam, da ni kaj hujšega, zato Roku želim, da bo že v ponedeljek sposoben za trening.

Naslednji teden treniramo po ustaljenem programu, odigrali pa bomo tudi dve prijateljski tekmi in sicer v sredo ob 20.00 uri proti ekipi NK Lesce U14 in v soboto proti kadetski ekipi NK Dob.

Pričakujem, da bo do konca tedna dokončno znana tudi sestava naše ekipe za nadaljevanje prvenstva.