Včerajšnja tekma z Ljubljansko Svoboda, je bila ob pravem času,  v res lepem sončnem vremenu, čeprav je proti koncu tekme že postajalo hladneje. Ni pa mogoče potegniti nobene slabe primerjave z vremenskimi (vetrovnimi) pogoji, ki smo jih bili deležni v Lignanu.

Tudi nasprotnik je bil po meri, saj se nahaja na 2.mestu v »SML-Zahod. Z njimi smo igrali prijateljsko tekmo jeseni v Ljubljani. Takrat  smo  sicer visoko zmagali, vendar pa smo imeli 2.polčas, kar malo več problemov v igri. Gre za tehnično dokaj sposobno moštvo, na vseh igralnih mestih, imajo pa tudi nekaj izredno hitrih igralcev.

To je bila seveda naša prva tekma po vrnitvi s priprav, opravili nismo tudi nobenega dodatnega treninga. Ker je upravičeno manjkal Košnik (službena zadržanost), noben od dalj časa poškodovanih igralcev pa še ni bil na voljo, je bila to spet priložnost za korekcijo ponavljajočih slabosti, napak, itd. v igri, določenih igralcev.

Te priložnosti včeraj niso izkoristili in da smo tekmo lahko zaključili zmagovito (2:0 â?? strelca : Bojič in Kern, oba v 2.polčasu), gre zasluga predvsem centralnima branilcema,  centralnima zveznima igralcema obema vratarjema , deloma Å¡e kakÅ¡nemu igralcu, medtem, ko se  nekaterim napake ponavljajo konstantno in gredo le redko preko njih.  Truda jim ne gre oporekati, vendar izrazite napake vse preveč bodejo v oči. V njihovi  igri je premalo  pozitivne agresivnosti in drugih potrebnih elementov, ki bi prav gotovo prispevali k večjemu skupnemu učinku. Pri nekaterih je Å¡e prisotna slaba pripravljenost, zaradi daljÅ¡e odsotnosti s treningov, ampak to je dejstvo, ki se ga v tem trenutku mora upoÅ¡tevati. Seveda pa bodo morali ti igralci izgubljeno sami nadoknaditi.

Tekma pa je bila pomembna še iz enega razloga. Po več kot ½ leta odsotnosti zaradi poškodbe, je nekaj minut zaigral tudi Klemen Šturm. V tem primeru gre resnično za igralca, ki bo dal moštvu še dodatno vrednost in to prav na poziciji, kjer smo najtanjši. Upam, da bo teh nekaj minut predstavljalo nov korak v njegovem nogometnem razvoju, brez poškodb, ki jih je bil že deležen. Veliko bo to pomenilo tudi celotnemu moštvu, za katerega v celoti, ne smem še nič napovedovati. Vsekakor pa lahko navedem, da je delo s to ekipo postalo prijetnejše, za kar imajo zaslugo tudi sami fantje, saj le začenjajo spoznavati in izvajati tisto, kar je bilo sicer zastavljeno in izpostavljeno, že ko smo se prvič srečali.