Premagati Interblock v Ljubljani (mimogrede, jeseni so nas edini nadigrali v Kranju) si zasluži potrebno pozornost. Fantje so bili pravi in ne glede na določena slabša obdobja med tekmo, naši zmagi ni kaj oporekati.

Po doseženem vodilnem zadetku Vokiča (predhodno je Grvala na svojstven način podal v globino Potočniku, ki je prodrl z leve strani in podal edinemu strelcu) v 56.minuti drugega polčasa, se je namreč popolnoma sam in neoviran  znašel še Potočnik in moral bi zaključiti boljše.

Najbolj pomembno pa je, da mo začeli odločno, imeli igro povsem pod kontrolo in tudi priložnosti za vodstvo. Potem pa je sledil nerazumljiv padec v igri, ki je bil ponovno rezultat individualnih napak in igranja v nasprotju z danimi navodili.

Polčas se je tako končal brez golov. V drugem polčasu se je razplamtela borba za zmago, pri čemer smo bili uspešnejši in tako se s tremi točkami vračamo domov.

Pohvale si res zasluži celo moštvo, vendar pa je nekaj igralcev v tem pogledu še dodatno izstopalo in naši številni navijači so to že med tekmo znali nagraditi z aplavzom in dodatnim vzpodbujanjem. Samo takšen pristop vseh je prava pot za razvoj in s tem tudi uspešnost ekipe v celoti. S tega vidika in vidika realne ocene nasprotnega moštva ter zaradi igranja na njihovem igrišču, moram biti zadovoljen.

Seveda pa ni mogoče skriti razočaranja zaradi nepotrebne poteze Grvale. Takšnih napak oziroma takšne (nedisciplinirane) poteze, kateri je sledila izključitev v 67.minuti (tekma je skupaj trajala skoraj 79 minut), si igralec takšnega kova ne sme privoščiti. Vodili smo z 1:0, držali ravnotežje na igrišču, igralec pa je imel možnost v igri 2:1 oddati soigralcu (Ahačiču), izbral pa je najslabšo možnost po kateri je sledila še izključitev. Nepotrebno je prejel tudi 1.rumeni karton (izgubljena žoga v preigravanju, nato pa spotikanje nasprotnika) in zaradi tega je »zbirka« prejetih kartonov danes višja, kot v predhodno 23. odigranih tekmah.

Več menjav si zaradi razpleta, ki je sledil v 2.polčasu nismo privoščili, kar se je pokazalo pozitivno, saj tudi po izključitvi Grvale, naša igra ni padla.

Pričakujem, da bo ta zmaga (tako bi lahko bilo že v Novi Gorici in tudi Kopru) dala določenim igralcem še dodaten motiv za prizadevno delo na treningih, kajti že v soboto prihajajo v Kranj Dekančani, ki znajo presenetiti. Potreben bo maksimalen pristop za uspešno igro. Zato ne pride v poštev nobeno  popuščanje v intenzivnosti treninga.  Danes se je več igralcev predstavilo z odgovorno in angažirano igro in prav ti igralci so zato dolžni vzpodbuditi še ostale (če so pripravljeni temu slediti).